Op zondag 6 juli 2025 vieren Scorlewald en blooming een bijzondere mijlpaal: 10 jaar samenwerking in de Hoftuin. Een feest voor alle zintuigen.
Waar normaalgesproken de Hoftuin open is om lekker rond te kijken, organiseren we op 6 juli een gevarieerd programma aan leuke en speciale activiteiten. Bezoekers kunnen zich laten verrassen door muziekoptredens, een geurige theeproeverij, kunst en poëzie. Ook worden de verhalen gedeeld van de mensen achter de Hoftuin – van vrijwilligers tot cliënten, van medewerkers tot partners
Kom genieten van een zomerse dag vol inspiratie, ontmoeting en verwondering – midden in de natuur.
zondag 6 juli • 13:00 - 15:00 uur
🌿 in de Hoftuin bij Het Hof
vrije toegang • kom je op de fiets?
De Hoftuin, gelegen bij Het Hof aan de rand van de duinen in Bergen, is in de afgelopen tien jaar uitgegroeid tot een plek van bloeiende samenwerking tussen zorginstelling Scorlewald en blooming. Sinds 2015 werken Scorlewald en blooming samen in de Hoftuin, een plek waar mensen met een verstandelijke beperking zinvol werk verrichten in de natuur. Deelnemers zaaien, oogsten en verzorgen de tuin, waarbij hun inzet direct terugkomt op de borden van de restaurants van blooming. Deze samenwerking benadrukt het belang van inclusie, duurzaamheid en gemeenschap in Bergen. Het verbindt mensen van alle achtergronden en capaciteiten door de schoonheid van de natuur en maatschappelijk werk te combineren. Samen maken ze van de Hoftuin een bijzondere plek waar iedereen welkom is, of het nu is om te leren, te genieten van de natuur of speciale momenten te vieren.
Luister naar de verhalen van de helden van Scorlewald, hoe zij werken in de tuin en hoe wij samen met liefde zorgen voor het land en de mensen.
Op het menu staat verse kruidenthee, biologisch-dynamisch ijs, broodjes en salades, cocktails en drankjes.. alles uit eigen tuin.
Bekijk de expositie van Anna Mul en geniet van de gedichten van Arij van der Vliet
De livemuziek van MOTOWN MEMORIES zorgt de hele dag voor een feestelijke sfeer en voor de kids (en crea-bea volwassenen) zijn er leuke spellen en workshops om aan mee te doen.
Ontdek de verhalen van vroeger en nu. Over de geschiedenis van de tuin, de (sterke) verhalen van de tuinmannen en het ontstaan van deze bijzondere werkplek.
De open dag Verhalen van de Hoftuin is op zondag 6 juli, van 13:00 tot 15:00 uur.
Het Hof en de Hoftuin bevinden zich midden in een Natura-2000 gebied, we vragen je daarom om op de fiets te komen. Er zijn slechts een paar parkeerplekken beschikbaar en deze houden we graag vrij voor bezoekers die slecht ter been zijn. De meest geschikte parkeerplaats is bij vv Bergen, op 1,5 km afstand van Het Hof.
adres Het Hof: Eeuwigelaan 1, Bergen
adres parkeerplaats: Groeneweg 5, Bergen
Scorlewald en blooming zorgen voor allemaal lekkernijen om te eten en drinken. Denk aan biologische ijsjes, verse kruidenthee, broodjes en salades met oogst uit eigen tuin, een lekker kopje koffie of een gezellig glaasje wijn.
De hele middag wordt een echte Hoftuinbeleving! Je kunt van alles leren over de tuin, over de biologische manier waarop wij werken, over de samenwerking tussen blooming & Scorlewald en over de historie van deze bijzondere plek. Maar je kunt ook proeven, leren en creëren. Er is kunst, muziek en veel gezelligheid. Kom genieten van kleur, geur, smaak en de bloemrijke zomerpracht!